trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mark Schumaker
VIP
3
1
follower
Bon Air, VA
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
52
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,908 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,972 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,160 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,247 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,802 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,090 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,689 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hotel Transylvania
15,745 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Frozen II
15,039 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Dead Poets Society
12,446 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
12,009 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Gattaca
10,845 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Dumb and Dumber
10,490 votes
10
— Totally Ninja!
77%
What We Do in the Shadows
10,253 votes
10
— Totally Ninja!
74%
School of Rock
10,181 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Training Day
10,030 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Inside Man
9,860 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Apollo 13
9,836 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,782 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Poor Things
8,778 votes
10
— Totally Ninja!
74%
True Lies
7,317 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Dark Waters
5,620 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Popstar: Never Stop Never Stopping
5,611 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Bill & Ted's Excellent Adventure
5,226 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Tombstone
4,908 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Old School
4,640 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Willow
4,333 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Team America: World Police
4,271 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
4,249 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Gremlins 2: The New Batch
4,128 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Trolls World Tour
3,942 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Upside
3,814 votes
10
— Totally Ninja!
78%
My Cousin Vinny
3,794 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Freaks
3,031 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Kid Who Would Be King
2,415 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Many Adventures of Winnie the Pooh
2,115 votes
10
— Totally Ninja!
72%
An American Tail
2,113 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Rescue Dawn
1,909 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Memphis Belle
809 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Robot Dreams
768 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Stop Making Sense
677 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Fly Away Home
590 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Minding the Gap
489 votes
10
— Totally Ninja!
67%
One Crazy Summer
366 votes
10
— Totally Ninja!
80%
In Search of Darkness
299 votes
10
— Totally Ninja!
81%
David Byrne's American Utopia
262 votes
10
— Totally Ninja!
77%
In Search of Darkness: Part II
154 votes
10
— Totally Ninja!
72%
In Search of Tomorrow
141 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Donut King
81 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Chop & Steele
32 votes
10
— Totally Ninja!
78%
One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls
7 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Lillehammer ’94: 16 Days of Glory
5 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup