trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mark Schumaker
VIP
3
1
follower
Bon Air, VA
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
57
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,224 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,170 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,393 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,228 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,192 votes
8
— Great
69%
Barbie
19,283 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,557 votes
8
— Great
75%
Source Code
16,865 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,757 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,394 votes
8
— Great
73%
Blade
13,581 votes
8
— Great
77%
Beetlejuice
12,263 votes
8
— Great
71%
Super 8
11,493 votes
8
— Great
75%
I, Tonya
11,020 votes
8
— Great
73%
First Man
10,567 votes
8
— Great
74%
Speed
10,211 votes
8
— Great
67%
Alien³
10,075 votes
8
— Great
73%
Déjà Vu
8,529 votes
8
— Great
69%
Spectral
7,521 votes
8
— Great
71%
Twister
6,617 votes
8
— Great
68%
Dune
6,438 votes
8
— Great
71%
Good Boys
5,832 votes
8
— Great
73%
Lawless
5,414 votes
8
— Great
72%
Tremors
5,375 votes
8
— Great
66%
ARQ
4,856 votes
8
— Great
71%
Frankenweenie
4,746 votes
8
— Great
72%
A Beautiful Day in the Neighborhood
4,217 votes
8
— Great
66%
Reign of Fire
3,782 votes
8
— Great
80%
Nimona
3,348 votes
8
— Great
68%
When We First Met
3,336 votes
8
— Great
80%
A Charlie Brown Christmas
3,187 votes
8
— Great
67%
Super Troopers 2
3,184 votes
8
— Great
74%
Ron's Gone Wrong
3,181 votes
8
— Great
76%
The Farewell
2,922 votes
8
— Great
75%
Aftersun
2,645 votes
8
— Great
71%
The Kings of Summer
2,500 votes
8
— Great
64%
Speed Racer
2,448 votes
8
— Great
72%
Any Given Sunday
2,435 votes
8
— Great
72%
Next Gen
2,124 votes
8
— Great
71%
Judy
2,101 votes
8
— Great
72%
The Replacements
1,689 votes
8
— Great
69%
Annie
1,497 votes
8
— Great
73%
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
1,447 votes
8
— Great
66%
Killer Klowns from Outer Space
1,410 votes
8
— Great
72%
NYAD
1,115 votes
8
— Great
62%
The Machine
1,046 votes
8
— Great
72%
Wicked Little Letters
932 votes
8
— Great
68%
Extra Ordinary
848 votes
8
— Great
60%
Return of the Living Dead Part II
621 votes
8
— Great
66%
The Festival
520 votes
8
— Great
61%
Hell Comes to Frogtown
304 votes
8
— Great
79%
A Band Called Death
226 votes
8
— Great
67%
The Last Movie Star
221 votes
8
— Great
76%
David Holmes: The Boy Who Lived
201 votes
8
— Great
69%
Roll Bounce
172 votes
8
— Great
65%
Brian Regan: Nunchucks and Flamethrowers
80 votes
8
— Great
73%
Who Killed the KLF?
78 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup