trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mark
0
followers
The Netherlands
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
Django Unchained
44,596 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,460 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,387 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,645 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,793 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,615 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,468 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,881 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,771 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,420 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,352 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,193 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,425 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,227 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,360 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,650 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,600 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,030 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,096 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,245 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,924 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,524 votes
9
— Superb
78%
Captain Phillips
14,693 votes
9
— Superb
77%
Wind River
14,680 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,496 votes
9
— Superb
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,499 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,160 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,827 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,099 votes
9
— Superb
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,957 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,055 votes
9
— Superb
79%
Rain Man
10,282 votes
9
— Superb
78%
The Blind Side
10,141 votes
9
— Superb
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,035 votes
9
— Superb
80%
Downfall
6,153 votes
9
— Superb
77%
Sleepers
3,899 votes
9
— Superb
73%
War Horse
3,984 votes
9
— Superb
76%
Escape From Alcatraz
3,697 votes
9
— Superb
77%
42
3,171 votes
9
— Superb
71%
Admiral
485 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup