trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
abi
40
followers
uk
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
27
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,181 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,749 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,396 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,485 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,362 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,412 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,573 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,492 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,965 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,987 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,341 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,256 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Fall
2,390 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,762 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,518 votes
5
— Meh
76%
Imagine Me & You
1,147 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,740 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,587 votes
8
— Great
75%
Pitch Perfect
14,756 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,208 votes
9
— Superb
72%
Pacific Rim
25,730 votes
9
— Superb
72%
The Hunchback of Notre Dame
6,541 votes
7
— Good
72%
ParaNorman
4,647 votes
9
— Superb
71%
American Hustle
12,970 votes
5
— Meh
70%
The Heat
8,690 votes
7
— Good
69%
Attack the Block
4,035 votes
8
— Great
39%
Strippers vs. Werewolves
80 votes
1
— Weak Sauce :(
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup