trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Marv74BR
2
followers
Brasil
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
619
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
82%
Deadpool
108,810 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,480 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,699 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,099 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,509 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,257 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,844 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,653 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,215 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,165 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,677 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,980 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,988 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,159 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,341 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,195 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,203 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,180 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,923 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,272 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,678 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,266 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,090 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,948 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,347 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,852 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,878 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,086 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,791 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,508 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,363 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,054 votes
8
— Great
81%
1917
24,858 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,249 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,178 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,078 votes
8
— Great
70%
Black Widow
24,028 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,842 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,631 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,255 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,232 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,211 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,091 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,806 votes
8
— Great
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,631 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,582 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,456 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,451 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,394 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,340 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,289 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,017 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,533 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,524 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,479 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,459 votes
8
— Great
70%
Despicable Me 3
20,317 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,066 votes
8
— Great
77%
District 9
19,910 votes
8
— Great
68%
The Great Wall
19,738 votes
8
— Great
1
2
3
9
10
11
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup