Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Mariano Basili
0
Followers
0
Following
Italy
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
152
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Guardians of the Galaxy
98,420 votes
7
— Good
80%
Logan
62,126 votes
7
— Good
78%
Avatar
61,397 votes
7
— Good
81%
The Martian
52,869 votes
7
— Good
81%
Joker
48,388 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
45,668 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
43,078 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,962 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,563 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
31,322 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,906 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
29,610 votes
7
— Good
81%
1917
25,424 votes
7
— Good
77%
Zombieland
26,006 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,804 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
26,190 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,568 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
24,608 votes
7
— Good
80%
Oppenheimer
23,100 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
23,398 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,801 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,630 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,849 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,831 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,995 votes
7
— Good
76%
The Big Short
20,462 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,833 votes
7
— Good
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,980 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,967 votes
7
— Good
87%
Your Name.
15,436 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
16,042 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,999 votes
7
— Good
70%
Us
15,755 votes
7
— Good
71%
Chappie
15,250 votes
7
— Good
75%
Saw
14,616 votes
7
— Good
78%
Predator
14,274 votes
7
— Good
71%
The Invisible Man
14,419 votes
7
— Good
72%
Dredd
13,353 votes
7
— Good
67%
Nope
12,840 votes
7
— Good
80%
Million Dollar Baby
11,301 votes
7
— Good
71%
The World's End
11,708 votes
7
— Good
73%
Juno
11,390 votes
7
— Good
77%
Searching
10,577 votes
7
— Good
74%
School of Rock
10,393 votes
7
— Good
71%
Batman Returns
10,222 votes
7
— Good
79%
Big Fish
9,484 votes
7
— Good
77%
Marriage Story
9,365 votes
7
— Good
74%
From Dusk Till Dawn
9,543 votes
7
— Good
71%
The Mist
9,630 votes
7
— Good
71%
Cube
8,888 votes
7
— Good
72%
The Lighthouse
8,684 votes
7
— Good
67%
Halloween
8,660 votes
7
— Good
78%
Isle of Dogs
7,975 votes
7
— Good
68%
Enemy
7,823 votes
7
— Good
71%
Last Night in Soho
7,527 votes
7
— Good
64%
The Visit
7,775 votes
7
— Good
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,239 votes
7
— Good
65%
The Blair Witch Project
7,686 votes
7
— Good
66%
Smile
7,459 votes
7
— Good
74%
Okja
6,592 votes
7
— Good
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch