Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
masseduction
38
Followers
38
Following
The Good Place
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
152
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
75%
Frozen
48,979 votes
9
— Superb
79%
Zootopia
45,465 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
40,715 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,281 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
31,319 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
29,865 votes
9
— Superb
75%
Gravity
30,293 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
29,731 votes
9
— Superb
80%
Toy Story 3
28,676 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,569 votes
9
— Superb
67%
Lucy
29,631 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,813 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,877 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
23,983 votes
9
— Superb
74%
Brave
24,510 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,205 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,962 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,936 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
19,347 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
19,063 votes
9
— Superb
80%
Soul
18,231 votes
9
— Superb
73%
Madagascar
17,339 votes
9
— Superb
79%
Room
16,128 votes
9
— Superb
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,943 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
15,248 votes
9
— Superb
75%
Saw
14,673 votes
9
— Superb
73%
Moonlight
14,457 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,507 votes
9
— Superb
71%
Midsommar
14,264 votes
9
— Superb
75%
Megamind
13,709 votes
9
— Superb
73%
The Simpsons Movie
13,685 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,883 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,883 votes
9
— Superb
73%
Lady Bird
12,989 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,752 votes
9
— Superb
73%
Easy A
12,273 votes
9
— Superb
75%
I, Tonya
11,188 votes
9
— Superb
81%
The Help
10,662 votes
9
— Superb
77%
The Emperor's New Groove
10,785 votes
9
— Superb
73%
Grease
9,641 votes
9
— Superb
69%
Final Destination
9,827 votes
9
— Superb
73%
One Hundred and One Dalmatians
9,152 votes
9
— Superb
64%
Dark Shadows
9,194 votes
9
— Superb
74%
Lady and the Tramp
8,182 votes
9
— Superb
72%
Bambi
8,043 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,446 votes
9
— Superb
63%
Carrie
8,201 votes
9
— Superb
72%
Sleeping Beauty
7,307 votes
9
— Superb
71%
Orphan
7,283 votes
9
— Superb
73%
The Disaster Artist
7,151 votes
9
— Superb
70%
Death Proof
7,102 votes
9
— Superb
76%
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
6,817 votes
9
— Superb
70%
Joy
6,935 votes
9
— Superb
82%
The Handmaiden
6,289 votes
9
— Superb
75%
Begin Again
6,387 votes
9
— Superb
75%
Perfume: The Story of a Murderer
6,041 votes
9
— Superb
72%
Meet the Robinsons
5,784 votes
9
— Superb
70%
Popstar: Never Stop Never Stopping
5,687 votes
9
— Superb
71%
The Peanuts Movie
5,579 votes
9
— Superb
79%
Wild Tales
5,232 votes
9
— Superb
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch