trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
MasterCATZ
VIP
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
114
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
75%
Frozen
48,262 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,313 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,883 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,391 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,780 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,626 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,742 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,823 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
29,745 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,094 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,760 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Despicable Me 2
25,531 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,614 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,641 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,362 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Monsters University
21,634 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Wolverine
20,672 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Elysium
19,577 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Nobody
19,400 votes
10
— Totally Ninja!
79%
How to Train Your Dragon 2
19,117 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ford v Ferrari
18,969 votes
10
— Totally Ninja!
72%
We're the Millers
17,574 votes
10
— Totally Ninja!
71%
22 Jump Street
16,900 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Lion King
16,184 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fast & Furious 6
16,066 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Great Gatsby
15,366 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Upgrade
15,279 votes
10
— Totally Ninja!
80%
About Time
14,549 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Cruella
14,268 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Croods
13,783 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Purge
13,594 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Hangover Part III
13,569 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,552 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Tomorrow War
13,482 votes
10
— Totally Ninja!
65%
300: Rise of an Empire
12,893 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Neighbors
12,659 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Teenage Mutant Ninja Turtles
12,260 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Olympus Has Fallen
12,145 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,964 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The World's End
11,514 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pitch Perfect 2
11,235 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Old Guard
10,670 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Non-Stop
10,498 votes
10
— Totally Ninja!
65%
A Million Ways to Die in the West
10,434 votes
10
— Totally Ninja!
55%
After Earth
10,123 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Purge: Anarchy
10,097 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Riddick
10,011 votes
10
— Totally Ninja!
71%
RED 2
9,866 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Internship
9,814 votes
10
— Totally Ninja!
59%
A Good Day to Die Hard
9,761 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Lone Ranger
9,726 votes
10
— Totally Ninja!
71%
A Simple Favor
9,506 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Hansel & Gretel: Witch Hunters
9,321 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Need for Speed
9,240 votes
10
— Totally Ninja!
62%
R.I.P.D.
8,934 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Underwater
8,337 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Anna
8,198 votes
10
— Totally Ninja!
62%
G.I. Joe: Retaliation
8,000 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Oz the Great and Powerful
7,996 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,759 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup