trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jake McCartney
VIP
4
followers
Snellville, Georgia
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
40
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Forrest Gump
43,941 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,525 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,134 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,668 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,427 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
38,963 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,312 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,726 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,270 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,837 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,991 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,428 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,916 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,130 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,465 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,478 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
27,987 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,194 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
19,629 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,596 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,364 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
16,997 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,136 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
14,760 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Elf
14,525 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Beetlejuice
12,193 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Coraline
11,568 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mary Poppins
8,170 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Enchanted
7,046 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Big
6,400 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Prince of Egypt
4,827 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spirit: Stallion of the Cimarron
4,248 votes
10
— Totally Ninja!
80%
How the Grinch Stole Christmas!
3,488 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blackfish
2,761 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Little Shop of Horrors
2,861 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marcel the Shell with Shoes On
1,365 votes
10
— Totally Ninja!
74%
A Matter of Loaf and Death
862 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Robot Dreams
720 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Once Upon a Studio
616 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Blush
260 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup