trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jake McCartney
VIP
4
followers
Snellville, Georgia
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
272
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,288 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,085 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,008 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,068 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
46,935 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,369 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,941 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,195 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,395 votes
7
— Good
72%
Thor
39,270 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,594 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,179 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,068 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,237 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,019 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,470 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,018 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,161 votes
7
— Good
74%
It
29,029 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,160 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,413 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,381 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,627 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,750 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,712 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,616 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,342 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,729 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,871 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,243 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,694 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,539 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,126 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,351 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,595 votes
7
— Good
64%
Spider-Man 3
20,654 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
18,661 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,645 votes
7
— Good
70%
Barbie
19,000 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,247 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,310 votes
7
— Good
75%
Jumanji
17,063 votes
7
— Good
73%
Madagascar
16,901 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,165 votes
7
— Good
73%
A Bug's Life
15,896 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,106 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,351 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,406 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,722 votes
7
— Good
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,800 votes
7
— Good
75%
Saw
14,208 votes
7
— Good
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,251 votes
7
— Good
73%
The Croods
13,745 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,375 votes
7
— Good
72%
Cars 3
13,581 votes
7
— Good
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,428 votes
7
— Good
82%
Dead Poets Society
12,382 votes
7
— Good
72%
Armageddon
13,041 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,479 votes
7
— Good
70%
Bolt
12,483 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup