trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Matts
5
followers
US
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
69
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,559 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,050 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,578 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,795 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,067 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,367 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,949 votes
8
— Great
74%
Brave
24,099 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,564 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,311 votes
8
— Great
68%
Ted
22,369 votes
8
— Great
80%
Soul
17,699 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,481 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,279 votes
8
— Great
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,480 votes
8
— Great
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,566 votes
8
— Great
68%
The Day After Tomorrow
14,780 votes
8
— Great
65%
Shrek the Third
13,414 votes
8
— Great
75%
Storks
12,389 votes
8
— Great
76%
Onward
11,828 votes
8
— Great
69%
Office Christmas Party
12,230 votes
8
— Great
77%
10 Things I Hate About You
11,478 votes
8
— Great
64%
The Interview
12,538 votes
8
— Great
69%
Ice Age: Collision Course
11,359 votes
8
— Great
66%
The King's Man
10,660 votes
8
— Great
68%
The Mummy Returns
10,506 votes
8
— Great
65%
A Million Ways to Die in the West
10,418 votes
8
— Great
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,784 votes
8
— Great
69%
Puss in Boots
9,699 votes
8
— Great
64%
Dark Shadows
9,028 votes
8
— Great
64%
Lara Croft: Tomb Raider
8,449 votes
8
— Great
63%
I Am Number Four
8,201 votes
8
— Great
62%
G.I. Joe: Retaliation
7,991 votes
8
— Great
76%
Dogma
6,737 votes
8
— Great
65%
The Sorcerer's Apprentice
7,237 votes
8
— Great
72%
The Santa Clause
6,733 votes
8
— Great
67%
Sin City: A Dame to Kill For
6,951 votes
8
— Great
68%
Let's Be Cops
6,673 votes
8
— Great
66%
No Strings Attached
6,279 votes
8
— Great
66%
Waterworld
6,069 votes
8
— Great
66%
Sisters
5,878 votes
8
— Great
63%
Identity Thief
5,829 votes
8
— Great
67%
The Do-Over
5,081 votes
8
— Great
71%
Mr. Right
4,664 votes
8
— Great
68%
Last Action Hero
4,566 votes
8
— Great
75%
The Butler
4,109 votes
8
— Great
78%
My Cousin Vinny
3,799 votes
8
— Great
71%
Teenage Mutant Ninja Turtles
3,796 votes
8
— Great
74%
Patch Adams
3,388 votes
8
— Great
73%
Clerks II
3,171 votes
8
— Great
71%
Man Up
3,165 votes
8
— Great
72%
Road House
3,094 votes
8
— Great
61%
The Break-Up
3,128 votes
8
— Great
64%
Four Christmases
2,838 votes
8
— Great
68%
Behind Enemy Lines
2,467 votes
8
— Great
62%
The Santa Clause 3: The Escape Clause
2,396 votes
8
— Great
67%
The Quick and the Dead
2,204 votes
8
— Great
64%
Analyze That
2,100 votes
8
— Great
65%
Love the Coopers
2,050 votes
8
— Great
75%
Major League
1,850 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup