trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Maxim Machalek
43
followers
Sweden
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
162
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Doctor Strange
65,752 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,072 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,042 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,254 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,475 votes
7
— Good
72%
Thor
39,318 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,058 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,788 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,063 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,133 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,511 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,683 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,206 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,108 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,489 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,683 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,449 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,238 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
24,949 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,754 votes
7
— Good
77%
Men in Black
23,967 votes
7
— Good
68%
Ted
22,323 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,960 votes
7
— Good
76%
Watchmen
20,921 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,638 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,900 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,444 votes
7
— Good
77%
Fury
18,822 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,052 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,234 votes
7
— Good
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,582 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
15,640 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,734 votes
7
— Good
71%
Chappie
15,011 votes
7
— Good
78%
Jaws
13,967 votes
7
— Good
75%
Saw
14,230 votes
7
— Good
76%
28 Days Later
14,070 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
13,788 votes
7
— Good
74%
RED
13,540 votes
7
— Good
73%
The Simpsons Movie
13,387 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 2
12,807 votes
7
— Good
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
13,818 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,510 votes
7
— Good
73%
Troy
12,647 votes
7
— Good
79%
Kubo and the Two Strings
12,044 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,690 votes
7
— Good
71%
Tropic Thunder
12,490 votes
7
— Good
70%
Bolt
12,502 votes
7
— Good
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,461 votes
7
— Good
73%
Bad Boys
11,962 votes
7
— Good
69%
Cloverfield
12,232 votes
7
— Good
67%
War of the Worlds
12,308 votes
7
— Good
77%
Lilo & Stitch
11,184 votes
7
— Good
68%
Salt
11,917 votes
7
— Good
69%
Wanted
11,818 votes
7
— Good
72%
Live Free or Die Hard
11,500 votes
7
— Good
71%
Super 8
11,468 votes
7
— Good
71%
Rio
11,429 votes
7
— Good
69%
Daddy's Home
11,545 votes
7
— Good
73%
Underworld
11,200 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup