trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mdelato
VIP
6
24
followers
Citrus Heights, California
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
26
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,487 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,123 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,292 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,853 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
31,859 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,073 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,428 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,878 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,005 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,687 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Twelve Monkeys
15,639 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Heat
13,422 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
13,658 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
9,797 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Amadeus
6,144 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dark City
5,704 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Brazil
4,462 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Raging Bull
4,446 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Lawrence of Arabia
4,160 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Life Aquatic with Steve Zissou
4,298 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Das Boot
3,766 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Rushmore
3,589 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Strange Days
2,670 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Empire of the Sun
2,523 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Miller's Crossing
2,177 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ran
1,834 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup