trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mel
4
followers
Netherlands.
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
200
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
83%
Guardians of the Galaxy
96,669 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,965 votes
7
— Good
80%
Logan
60,821 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,850 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,369 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,180 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,453 votes
7
— Good
80%
Inside Out
44,268 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,189 votes
7
— Good
72%
Thor
39,466 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,789 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,094 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
37,031 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,860 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,017 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,893 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,401 votes
7
— Good
70%
Venom
33,863 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,760 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,283 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,167 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,710 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,509 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,943 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,663 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,579 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,549 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,885 votes
7
— Good
70%
Minions
24,518 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,688 votes
7
— Good
62%
Ghostbusters
22,477 votes
7
— Good
68%
Ted
22,410 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,549 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,462 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,167 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
20,690 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,352 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,290 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,286 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,655 votes
7
— Good
77%
Taken
18,660 votes
7
— Good
74%
Bullet Train
18,328 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,324 votes
7
— Good
73%
X2
18,096 votes
7
— Good
68%
X-Men: The Last Stand
17,473 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,422 votes
7
— Good
72%
The Lion King
16,190 votes
7
— Good
73%
A Bug's Life
15,991 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 3
15,185 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,847 votes
7
— Good
68%
The Day After Tomorrow
14,820 votes
7
— Good
75%
Bridge of Spies
14,743 votes
7
— Good
67%
Bright
14,696 votes
7
— Good
82%
Amélie
14,663 votes
7
— Good
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,455 votes
7
— Good
76%
Cruella
14,275 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
13,874 votes
7
— Good
73%
The Croods
13,785 votes
7
— Good
73%
Blade
13,607 votes
7
— Good
68%
Kick-Ass 2
12,883 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup