trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alex
VIP
OG
12
133
followers
Germany
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
248
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Dark Knight
74,768 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,739 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,404 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,502 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,966 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,019 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,732 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,802 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,983 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,976 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,317 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,640 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,597 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,144 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,833 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,503 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,601 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,820 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,461 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,923 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,581 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,505 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,174 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,305 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,145 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,251 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,729 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,021 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
30,922 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,403 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,211 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,275 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,837 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,454 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
28,384 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,738 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,560 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,293 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,259 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,179 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,159 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,881 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,529 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,179 votes
9
— Superb
76%
300
25,131 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,020 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,942 votes
9
— Superb
74%
War for the Planet of the Apes
23,803 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,610 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,206 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,843 votes
9
— Superb
76%
Kick-Ass
21,418 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,085 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,988 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,273 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,240 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,201 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,880 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
19,770 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup