trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Miik
6
followers
USA
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
227
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
87%
The Matrix
61,546 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,614 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,992 votes
8
— Great
85%
When Love Kills: The Falicia Blakely Story
12 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,329 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,176 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,655 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,693 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,824 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
8
— Great
81%
Joker
46,908 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,613 votes
8
— Great
80%
How the Grinch Stole Christmas!
3,496 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,840 votes
8
— Great
80%
When Love Kills: The Falicia Blakely Story
68 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,725 votes
8
— Great
79%
To Kill a Mockingbird
3,920 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,770 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,568 votes
8
— Great
79%
Feast of All Saints
21 votes
8
— Great
78%
The Sandlot
3,106 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,446 votes
8
— Great
78%
The Wizard of Oz
9,314 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,451 votes
8
— Great
77%
Falling Down
6,075 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,095 votes
8
— Great
77%
Crouching Tiger, Hidden Dragon
5,864 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,750 votes
8
— Great
77%
A Charlie Brown Thanksgiving
1,085 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,081 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,817 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,944 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,912 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,360 votes
8
— Great
76%
RoboCop
9,659 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,126 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,128 votes
8
— Great
75%
Purple Rain
993 votes
8
— Great
75%
Gremlins
11,158 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,203 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,239 votes
8
— Great
75%
Mean Girls
12,556 votes
8
— Great
75%
The Birth of a Nation
1,858 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,906 votes
8
— Great
75%
Pandora's Box
20 votes
8
— Great
74%
Doctor Sleep
10,313 votes
8
— Great
74%
John Q
3,037 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,317 votes
8
— Great
74%
Pitch Black
8,154 votes
8
— Great
74%
Ferdinand
7,777 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,943 votes
8
— Great
74%
School of Rock
10,185 votes
8
— Great
73%
Rush Hour
10,427 votes
8
— Great
73%
Prey
12,697 votes
8
— Great
73%
The Mummy
16,298 votes
8
— Great
73%
American Made
15,874 votes
8
— Great
73%
The Mule
9,108 votes
8
— Great
73%
Baby Boy
488 votes
8
— Great
73%
Face/Off
9,095 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 2
16,483 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup