trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
miky
1
follower
Chamartin, Madrid
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
37
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,910 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,095 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,672 votes
8
— Great
83%
Memento
25,946 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,245 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,624 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,150 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,975 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,034 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,753 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,230 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,795 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,462 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,591 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,049 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,190 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,648 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,338 votes
8
— Great
78%
Almost Famous
5,645 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,149 votes
8
— Great
77%
In Bruges
10,139 votes
8
— Great
77%
District 9
19,920 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,101 votes
8
— Great
77%
Tetris
5,649 votes
8
— Great
76%
Lone Survivor
9,547 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,733 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,458 votes
8
— Great
74%
From Dusk Till Dawn
9,376 votes
8
— Great
74%
Rocketman
9,639 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,734 votes
8
— Great
73%
The Favourite
8,470 votes
8
— Great
72%
Grindhouse
2,496 votes
8
— Great
72%
Seven Psychopaths
7,268 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,204 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,527 votes
8
— Great
65%
Pain & Gain
8,261 votes
8
— Great
60%
Jennifer's Body
5,715 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup