Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
ze
1
Follower
2
Following
Omicron Persei 8
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
237
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
112,168 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Guardians of the Galaxy
98,417 votes
8
— Great
85%
Interstellar
74,991 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Suicide Squad
59,529 votes
9
— Superb
81%
The Martian
52,869 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
50,980 votes
7
— Good
79%
Moana
49,765 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
45,876 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Zootopia
45,354 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
41,192 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,299 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,169 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
35,151 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,915 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,289 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
34,115 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,405 votes
7
— Good
84%
Coco
32,365 votes
9
— Superb
78%
Titanic
31,577 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
31,503 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
31,229 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,779 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
30,238 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,107 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
29,710 votes
10
— Totally Ninja!
74%
It
29,636 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
29,457 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,942 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,797 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Maze Runner
28,505 votes
9
— Superb
71%
Now You See Me 2
28,262 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,972 votes
6
— Fair
78%
Tangled
26,590 votes
9
— Superb
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,316 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,805 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,649 votes
7
— Good
70%
Prometheus
25,481 votes
5
— Meh
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
25,136 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,459 votes
9
— Superb
69%
Divergent
24,331 votes
5
— Meh
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
20,280 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,509 votes
6
— Fair
79%
How to Train Your Dragon 2
19,421 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Conjuring
19,348 votes
7
— Good
84%
The Usual Suspects
19,064 votes
6
— Fair
79%
The Greatest Showman
18,265 votes
9
— Superb
80%
Soul
18,153 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,876 votes
10
— Totally Ninja!
80%
12 Years a Slave
17,038 votes
9
— Superb
63%
The Meg
16,524 votes
6
— Fair
72%
The Lion King
16,444 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
16,149 votes
6
— Fair
82%
Full Metal Jacket
15,867 votes
5
— Meh
69%
It Chapter Two
15,791 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,767 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
15,436 votes
9
— Superb
72%
Frozen II
15,318 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
15,273 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,139 votes
6
— Fair
78%
The Theory of Everything
15,130 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch