trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Bee
23
followers
Slovakia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,774 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,998 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,863 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,259 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,256 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,632 votes
9
— Superb
82%
Casablanca
7,427 votes
9
— Superb
81%
Ip Man
6,894 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,737 votes
9
— Superb
80%
With You The World Is Fun
118 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,646 votes
9
— Superb
79%
Vincent
765 votes
9
— Superb
79%
Beauty and the Beast
19,682 votes
9
— Superb
79%
Hotarubi no Mori e
1,094 votes
9
— Superb
79%
Citizen Kane
6,157 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,776 votes
9
— Superb
78%
Traja chrobáci
9 votes
9
— Superb
78%
Gone with the Wind
4,305 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,447 votes
9
— Superb
78%
The Wizard of Oz
9,316 votes
9
— Superb
78%
Rebecca
2,029 votes
9
— Superb
78%
The Twelve Tasks of Asterix
1,384 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,589 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,614 votes
9
— Superb
77%
10 Things I Hate About You
11,478 votes
9
— Superb
77%
The Bridges of Madison County
1,748 votes
9
— Superb
76%
Ice Age
20,691 votes
9
— Superb
76%
Kung Fu Panda
20,233 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Guardians
10,183 votes
9
— Superb
76%
Banana
610 votes
9
— Superb
76%
Kramer vs. Kramer
2,261 votes
9
— Superb
75%
Tangled Ever After
2,079 votes
9
— Superb
75%
Futurama: Into the Wild Green Yonder
1,515 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
20,512 votes
9
— Superb
75%
Partysaurus Rex
1,003 votes
9
— Superb
75%
Love Is All You Need?
25 votes
9
— Superb
75%
Mean Girls
12,561 votes
9
— Superb
75%
The Karate Kid
8,820 votes
9
— Superb
75%
Lava
1,560 votes
9
— Superb
75%
The Fall
4 votes
9
— Superb
74%
A Nightmare on Elm Street
7,868 votes
9
— Superb
74%
The Cat Returns
2,883 votes
9
— Superb
74%
Road to Ninja: Naruto the Movie
664 votes
9
— Superb
74%
Brave
24,099 votes
9
— Superb
74%
The Prince of Egypt
4,856 votes
9
— Superb
74%
The Intern
15,966 votes
9
— Superb
74%
The Princess and the Frog
9,330 votes
9
— Superb
74%
A Letter to Momo
447 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,537 votes
9
— Superb
74%
Justice League vs. Teen Titans
2,943 votes
9
— Superb
73%
Hotel Transylvania
15,748 votes
9
— Superb
73%
Tootsie
1,900 votes
9
— Superb
73%
The Simpsons Movie
13,408 votes
9
— Superb
73%
Classic Creatures: Return of the Jedi
32 votes
9
— Superb
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,703 votes
9
— Superb
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,304 votes
9
— Superb
72%
Pixie Hollow Games
409 votes
9
— Superb
72%
Bambi
7,868 votes
9
— Superb
72%
The Legend Is Born: Ip Man
997 votes
9
— Superb
71%
Peter Pan
2,451 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup