trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mio.
VIP
2
46
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
873
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
13
14
15
82%
Deadpool
108,916 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,743 votes
8
— Great
86%
Inception
71,922 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,995 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,730 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,809 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,168 votes
6
— Fair
65%
Suicide Squad
58,925 votes
5
— Meh
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,356 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,744 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,143 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,366 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,885 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,658 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,365 votes
6
— Fair
79%
Moana
49,041 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,983 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,480 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,274 votes
8
— Great
81%
Joker
47,036 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,630 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,530 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,444 votes
6
— Fair
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,312 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,888 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,919 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,696 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,581 votes
6
— Fair
80%
Inside Out
44,211 votes
5
— Meh
86%
Pulp Fiction
43,627 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,296 votes
6
— Fair
73%
Passengers
42,260 votes
5
— Meh
81%
Batman Begins
42,201 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,958 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,195 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,829 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,705 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,698 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,665 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,653 votes
4
— Poor
81%
Finding Nemo
39,540 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,201 votes
6
— Fair
82%
Up
38,979 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,478 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
37,092 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
37,072 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
37,020 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,688 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,613 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,407 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,377 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,114 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,943 votes
5
— Meh
84%
Return of the Jedi
33,336 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Kong: Skull Island
33,228 votes
6
— Fair
80%
Gone Girl
32,808 votes
6
— Fair
80%
Knives Out
32,756 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,749 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,601 votes
6
— Fair
73%
The Secret Life of Pets
32,277 votes
8
— Great
1
2
3
13
14
15
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup