trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
mitch2015
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
39
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Moana
48,881 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,129 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,572 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,369 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,325 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,491 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,967 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,514 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Finding Dory
30,368 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,757 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,032 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,110 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,239 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Despicable Me 2
25,411 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,560 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
22,946 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Minions
24,426 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Ghostbusters
22,421 votes
6
— Fair
73%
Trolls
20,482 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
19,655 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Despicable Me 3
20,235 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Toy Story 4
16,618 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Madagascar
16,938 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hotel Transylvania
15,721 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Little Mermaid
14,888 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Frozen II
15,006 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,070 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Cinderella
9,495 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Princess and the Frog
9,306 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Penguins of Madagascar
7,406 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Aristocats
6,854 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Lion King II: Simba's Pride
6,227 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Lion King 1½
4,017 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Trolls World Tour
3,933 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Little Mermaid II: Return to the Sea
2,085 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Little Mermaid: Ariel's Beginning
1,448 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Cinderella II: Dreams Come True
1,492 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Cinderella III: A Twist in Time
1,246 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Tangled: Before Ever After
664 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup