trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mohamed Ahmed
5
followers
Stockholm
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
499
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
88%
The Dark Knight
74,595 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,268 votes
8
— Great
86%
Inception
71,601 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,281 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,416 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,624 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,926 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,807 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,194 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,499 votes
6
— Fair
75%
Wonder Woman
56,439 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,860 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,884 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,617 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,610 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,100 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,364 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,094 votes
7
— Good
79%
Moana
48,895 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,722 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,298 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,140 votes
6
— Fair
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,518 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,294 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,132 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,112 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,091 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,653 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,701 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,508 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,029 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,341 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,467 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,018 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,762 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,029 votes
7
— Good
77%
Get Out
40,995 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,513 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,466 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,275 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,837 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,732 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,486 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,385 votes
8
— Great
72%
Thor
39,334 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,023 votes
8
— Great
82%
Up
38,815 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,598 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,340 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,903 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,827 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,681 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,506 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,451 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,061 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,978 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,864 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,070 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,802 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,296 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup