trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
James Kapherr
VIP
6
1
follower
United Kingdom
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
36
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,261 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,836 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,990 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,136 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,962 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,789 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,667 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,869 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,590 votes
8
— Great
84%
20 Days in Mariupol
553 votes
8
— Great
84%
Alien
27,132 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,129 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,075 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,071 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,463 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,185 votes
8
— Great
82%
Once Upon a Studio
616 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,011 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,828 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,170 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,944 votes
8
— Great
81%
Joker
46,656 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
30,949 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
20,858 votes
8
— Great
80%
STILL: A Michael J. Fox Movie
996 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,087 votes
8
— Great
79%
Dune
36,062 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,200 votes
8
— Great
79%
Great Photo, Lovely Life
35 votes
8
— Great
77%
The Holdovers
5,200 votes
8
— Great
76%
While We Watched
21 votes
8
— Great
73%
Killers of the Flower Moon
8,164 votes
8
— Great
73%
The Beekeeper
11,612 votes
8
— Great
70%
It Ain't Over
44 votes
8
— Great
63%
On the Line
1,238 votes
8
— Great
60%
There's Something in the Barn
503 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup