Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Monkeymajiks
1
Follower
0
Following
Wellington, New Zealand
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
29
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Doctor Strange
67,252 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,322 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,390 votes
8
— Great
81%
The Martian
53,038 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,778 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,051 votes
8
— Great
76%
Black Panther
47,294 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,297 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,820 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,259 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
34,049 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,318 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,409 votes
8
— Great
84%
Alien
28,846 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,655 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,818 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,747 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
21,245 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,631 votes
8
— Great
73%
Furious 7
19,836 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,564 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,716 votes
8
— Great
75%
Creed
16,612 votes
8
— Great
73%
Blade
14,107 votes
8
— Great
72%
Ghostbusters: Afterlife
13,535 votes
8
— Great
69%
The Gray Man
10,165 votes
8
— Great
69%
Blade II
9,570 votes
8
— Great
67%
Polar
5,840 votes
8
— Great
76%
The Warriors
3,063 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch