trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
mooglejake
0
followers
Cornwall
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
71
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,382 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,605 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,430 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,058 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,940 votes
7
— Good
80%
Sing Street
4,503 votes
7
— Good
79%
Moana
48,877 votes
7
— Good
79%
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke
159 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,438 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,750 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
24,949 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,318 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,408 votes
7
— Good
75%
Southpaw
8,643 votes
7
— Good
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,455 votes
7
— Good
74%
Digimon Adventure tri. Part 3: Confession
130 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,562 votes
7
— Good
74%
The Guard
2,500 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,017 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,364 votes
7
— Good
73%
The Post
8,274 votes
7
— Good
73%
The Christmas Chronicles
4,703 votes
7
— Good
73%
Cars
26,673 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,160 votes
7
— Good
73%
Brooklyn
5,626 votes
7
— Good
73%
Winnie the Pooh
2,426 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,469 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,254 votes
7
— Good
73%
Caddyshack
2,791 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,058 votes
7
— Good
72%
Digimon Adventure tri. Part 2: Determination
139 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
16,841 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,730 votes
7
— Good
72%
Sicario: Day of the Soldado
9,960 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,519 votes
7
— Good
72%
Cars 3
13,603 votes
7
— Good
72%
Phantom Thread
4,608 votes
7
— Good
72%
The BFG
9,938 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,519 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,014 votes
7
— Good
71%
The Good Dinosaur
13,826 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,553 votes
7
— Good
71%
The Peanuts Movie
5,527 votes
7
— Good
71%
22 July
1,805 votes
7
— Good
71%
Mission: Impossible III
12,499 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,536 votes
7
— Good
71%
The Muppets
3,516 votes
7
— Good
71%
Chicken Run
7,318 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,151 votes
7
— Good
70%
Pitch Perfect 2
11,208 votes
7
— Good
70%
Bridesmaids
8,809 votes
7
— Good
69%
Fast & Furious
13,509 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,576 votes
7
— Good
69%
The Inbetweeners Movie
2,521 votes
7
— Good
69%
Flavors of Youth
760 votes
7
— Good
68%
Been So Long
67 votes
7
— Good
68%
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
11,546 votes
7
— Good
68%
Thoroughbreds
2,355 votes
7
— Good
67%
A Walk in the Woods
1,717 votes
7
— Good
67%
Final Score
1,409 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup