Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Martin Schmidt
0
Followers
0
Following
Vienna, Vienna
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
142
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
77%
Arrival
57,969 votes
7
— Good
80%
Inside Out
46,136 votes
7
— Good
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,140 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,815 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
41,763 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,232 votes
7
— Good
72%
Thor
40,156 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,720 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
34,073 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
32,304 votes
7
— Good
72%
Aquaman
32,060 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
31,433 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
31,077 votes
7
— Good
72%
Ant-Man and the Wasp
30,669 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
29,878 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,855 votes
7
— Good
81%
Top Gun: Maverick
26,264 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,720 votes
7
— Good
71%
The Boss Baby
25,487 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
25,422 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,795 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
24,672 votes
7
— Good
74%
Brave
24,512 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
24,346 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,567 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,971 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,922 votes
7
— Good
75%
The Social Network
22,242 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,060 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,930 votes
7
— Good
65%
Spider-Man 3
21,304 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
21,293 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
21,032 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,873 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,737 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,358 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,863 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,843 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,471 votes
7
— Good
74%
War Dogs
19,420 votes
7
— Good
66%
Transformers: The Last Knight
19,376 votes
7
— Good
69%
Bird Box
19,148 votes
7
— Good
73%
X2
18,713 votes
7
— Good
68%
X-Men: The Last Stand
18,041 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,893 votes
7
— Good
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,575 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
17,349 votes
7
— Good
62%
2012
17,305 votes
7
— Good
69%
Ocean's Eight
17,141 votes
7
— Good
63%
Transformers: Age of Extinction
16,891 votes
7
— Good
67%
Uncharted
16,527 votes
7
— Good
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,393 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,363 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
16,101 votes
7
— Good
73%
Ralph Breaks the Internet
16,012 votes
7
— Good
66%
Cars 2
15,652 votes
7
— Good
66%
xXx: Return of Xander Cage
15,473 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 3
15,452 votes
7
— Good
66%
Transformers: Dark of the Moon
15,394 votes
7
— Good
74%
Fast Five
15,368 votes
7
— Good
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch