Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Martin Schmidt
0
Followers
0
Following
Vienna, Vienna
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
131
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
87%
The Matrix
63,489 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,425 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,219 votes
8
— Great
81%
The Martian
53,081 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,846 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,769 votes
8
— Great
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,601 votes
8
— Great
79%
Moana
49,906 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,411 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,045 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,470 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,985 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,071 votes
8
— Great
76%
Black Panther
47,323 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,470 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,248 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,872 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,046 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,956 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,789 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
41,073 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,423 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,343 votes
8
— Great
79%
Dune
38,481 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,454 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,769 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,101 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,352 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,794 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
35,007 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,069 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
36,483 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,099 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,364 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,932 votes
8
— Great
84%
Coco
32,483 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
34,214 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,461 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,723 votes
8
— Great
78%
Titanic
31,707 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,560 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,801 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,564 votes
8
— Great
66%
Justice League
32,023 votes
8
— Great
80%
Toy Story 3
28,689 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,775 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,617 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,833 votes
8
— Great
76%
The Hangover
28,275 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,639 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
28,321 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,068 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,833 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,884 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
26,091 votes
8
— Great
75%
Sing
25,755 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,540 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,370 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
26,090 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,696 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch