trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
MOS-6502
VIP
12
6
followers
Switzerland
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
73
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,710 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,435 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,410 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,236 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,609 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,629 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,375 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,793 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,894 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,701 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,785 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,794 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,709 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,111 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,463 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,990 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,274 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,188 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,538 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,604 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,479 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,233 votes
8
— Great
74%
Brave
24,101 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,993 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,073 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,713 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,425 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,454 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,461 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,558 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,542 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,286 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 2
16,487 votes
8
— Great
74%
Constantine
15,468 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,489 votes
8
— Great
68%
Tomorrowland
14,302 votes
8
— Great
74%
RED
13,568 votes
8
— Great
69%
The Tomorrow War
13,457 votes
8
— Great
70%
Contagion
12,719 votes
8
— Great
75%
Mean Girls
12,570 votes
8
— Great
71%
Super 8
11,497 votes
8
— Great
70%
Escape Plan
11,059 votes
8
— Great
71%
Paul
10,214 votes
8
— Great
67%
Alien³
10,079 votes
8
— Great
75%
Starship Troopers
9,998 votes
8
— Great
72%
Flight
9,892 votes
8
— Great
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,854 votes
8
— Great
59%
A Good Day to Die Hard
9,752 votes
8
— Great
70%
Bridesmaids
8,832 votes
8
— Great
78%
Lucky Number Slevin
7,946 votes
8
— Great
73%
GoldenEye
7,531 votes
8
— Great
66%
Knight and Day
7,444 votes
8
— Great
75%
Spaceballs
7,366 votes
8
— Great
69%
Event Horizon
7,255 votes
8
— Great
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,076 votes
8
— Great
70%
I Am Mother
6,826 votes
8
— Great
72%
9
6,817 votes
8
— Great
67%
Transporter 2
6,303 votes
8
— Great
77%
Galaxy Quest
5,815 votes
8
— Great
67%
A Walk Among the Tombstones
5,471 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup