trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Movie Maestro
25
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
207
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
83%
Be Here Now
146 votes
7
— Good
83%
Gleason
161 votes
8
— Great
82%
The Handmaiden
6,061 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lion
13,365 votes
8
— Great
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,025 votes
8
— Great
81%
HyperNormalisation
411 votes
8
— Great
81%
Mr. Church
3,009 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,141 votes
8
— Great
80%
A Dog's Purpose
9,538 votes
7
— Good
79%
Supersonic
693 votes
4
— Poor
79%
Kubo and the Two Strings
12,054 votes
8
— Great
79%
Tower
497 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,614 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,246 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Megan Leavey
3,380 votes
8
— Great
78%
Moon
12,889 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
14,874 votes
8
— Great
78%
Born in China
346 votes
8
— Great
78%
Star Wars Begins: A Filmumentary
39 votes
9
— Superb
78%
I Am Heath Ledger
529 votes
7
— Good
77%
Stalag 17
627 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,029 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall
267 votes
7
— Good
77%
Miss Sloane
5,191 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,894 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,668 votes
8
— Great
77%
Inside Story - The Silence of the Lambs
14 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,336 votes
8
— Great
77%
Almost Christmas
2,470 votes
7
— Good
76%
A Country Wedding
262 votes
6
— Fair
76%
Freaks
1,118 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,765 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Resurrection of Gavin Stone
151 votes
7
— Good
76%
The Book of Henry
3,260 votes
7
— Good
76%
The Zookeeper's Wife
3,405 votes
8
— Great
76%
Collateral Beauty
10,044 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,640 votes
7
— Good
75%
Becoming Bond
231 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,384 votes
7
— Good
75%
The Purple Rose of Cairo
856 votes
9
— Superb
75%
Whitney: Can I Be Me
306 votes
7
— Good
75%
Anthropoid
3,733 votes
7
— Good
75%
Wedding Bells
157 votes
7
— Good
75%
Sing
25,418 votes
7
— Good
75%
The Bandit
419 votes
8
— Great
75%
Genesis: Together and Apart
20 votes
8
— Great
74%
Irma la Douce
348 votes
9
— Superb
74%
Pete's Dragon
8,101 votes
8
— Great
74%
War Dogs
19,086 votes
7
— Good
74%
The Conjuring 2
16,302 votes
7
— Good
74%
Loving
2,427 votes
8
— Great
74%
The Magnificent Seven
22,177 votes
6
— Fair
74%
The Edge of Seventeen
8,756 votes
9
— Superb
74%
Silicon Cowboys
376 votes
6
— Fair
74%
They Live
4,915 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,516 votes
7
— Good
74%
Stuck in Love
2,189 votes
8
— Great
73%
Unacknowledged
1,026 votes
6
— Fair
73%
Wheeler
57 votes
7
— Good
73%
Hands of Stone
1,569 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup