trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Michael Paulding Thomas
VIP
OG
12
11
followers
Mission Viejo, CA, USA
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,805 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,535 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,778 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,591 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,987 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,750 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,818 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,170 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,619 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,187 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,950 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,833 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,308 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,274 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,188 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,904 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,709 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,002 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,554 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,985 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,632 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,610 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,259 votes
9
— Superb
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,760 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,931 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,093 votes
9
— Superb
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,504 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,587 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,827 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,455 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,517 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,103 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,618 votes
9
— Superb
69%
Mad Max
8,125 votes
9
— Superb
82%
Casablanca
7,430 votes
9
— Superb
69%
Civil War
6,477 votes
9
— Superb
76%
Close Encounters of the Third Kind
6,021 votes
9
— Superb
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,614 votes
9
— Superb
70%
Tinker Tailor Soldier Spy
4,868 votes
9
— Superb
75%
Papillon
4,079 votes
9
— Superb
76%
Gandhi
2,855 votes
9
— Superb
77%
The Maltese Falcon
2,329 votes
9
— Superb
79%
Papillon
2,291 votes
9
— Superb
73%
Doubt
2,071 votes
9
— Superb
75%
Frost/Nixon
1,816 votes
9
— Superb
68%
The Debt
1,598 votes
9
— Superb
79%
The World's Fastest Indian
1,384 votes
9
— Superb
78%
The Right Stuff
1,392 votes
9
— Superb
74%
Dangerous Liaisons
1,167 votes
9
— Superb
67%
Girl with a Pearl Earring
1,228 votes
9
— Superb
75%
The Manchurian Candidate
935 votes
9
— Superb
82%
Louis C.K.: Hilarious
803 votes
9
— Superb
82%
Whiplash
672 votes
9
— Superb
72%
Into the White
609 votes
9
— Superb
73%
Jimmy Carr: Funny Business
592 votes
9
— Superb
62%
The Secret
466 votes
9
— Superb
73%
Three O'Clock High
391 votes
9
— Superb
69%
The Unbelievers
229 votes
9
— Superb
75%
Bobby Fischer Against the World
210 votes
9
— Superb
66%
Lymelife
191 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup