trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Michael Paulding Thomas
VIP
OG
12
11
followers
Mission Viejo, CA, USA
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
2,923
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
47
48
49
83%
Guardians of the Galaxy
96,474 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,769 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,483 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,739 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,404 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,554 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,045 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,021 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,967 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,733 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,512 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,222 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,802 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,223 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,770 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,814 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,194 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,634 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,320 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,146 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,598 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,585 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,505 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,253 votes
6
— Fair
84%
Star Wars
41,857 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,105 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,603 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,163 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,463 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,110 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,931 votes
8
— Great
82%
Up
38,898 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,708 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,114 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,253 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,360 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,994 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,407 votes
6
— Fair
75%
The Hunger Games
39,578 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,925 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,407 votes
6
— Fair
82%
Toy Story
36,583 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,775 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,063 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,938 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,118 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,148 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,390 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,877 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,274 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,255 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,157 votes
6
— Fair
85%
Gladiator
32,649 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,844 votes
6
— Fair
82%
Jurassic Park
32,633 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,224 votes
6
— Fair
81%
Shutter Island
32,684 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,737 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,730 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,583 votes
7
— Good
1
2
3
47
48
49
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup