trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mr.BlackCat
3
followers
Amsterdam, North Holland
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
121
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,357 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,069 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,176 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,324 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,961 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,428 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,913 votes
8
— Great
72%
Thor
39,465 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,281 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,076 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,615 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,367 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,484 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,394 votes
8
— Great
70%
Venom
33,859 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,755 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,164 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,331 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,559 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,435 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,240 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,170 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
24,792 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,876 votes
8
— Great
65%
The Incredible Hulk
22,476 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,248 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,217 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,819 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,474 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,471 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,596 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,494 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,265 votes
8
— Great
77%
Fury
18,912 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
18,314 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,582 votes
8
— Great
63%
Venom: Let There Be Carnage
17,109 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,795 votes
8
— Great
65%
The Dark Tower
16,678 votes
8
— Great
74%
Mission: Impossible
16,281 votes
8
— Great
64%
The Meg
16,268 votes
8
— Great
74%
Fast Five
15,074 votes
8
— Great
70%
Mechanic: Resurrection
13,779 votes
8
— Great
68%
Night at the Museum
13,603 votes
8
— Great
65%
Mortal Engines
13,124 votes
8
— Great
70%
Jungle Cruise
13,123 votes
8
— Great
71%
Tropic Thunder
12,572 votes
8
— Great
72%
National Treasure
12,326 votes
8
— Great
73%
The Beekeeper
12,314 votes
8
— Great
68%
The Bourne Legacy
12,217 votes
8
— Great
61%
F9
10,888 votes
8
— Great
73%
The Italian Job
10,442 votes
8
— Great
77%
Inside Man
9,897 votes
8
— Great
72%
The Transporter
9,839 votes
8
— Great
70%
Yes Man
9,801 votes
8
— Great
74%
Shooter
9,685 votes
8
— Great
70%
2 Guns
9,327 votes
8
— Great
71%
Liar Liar
9,099 votes
8
— Great
75%
Halloween
8,967 votes
8
— Great
66%
Rambo: Last Blood
8,726 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup