Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Nobunaga
2
Followers
2
Following
Fortaleza, Ceará
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
33
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
77%
Arrival
57,979 votes
9
— Superb
81%
The Martian
53,087 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
50,077 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,772 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,478 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
40,729 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,539 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
33,599 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
32,377 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
33,027 votes
9
— Superb
74%
Split
33,212 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,257 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
31,445 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,993 votes
9
— Superb
84%
Alien
28,900 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
25,426 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
26,108 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
23,354 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
21,170 votes
9
— Superb
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
22,089 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
20,295 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
20,377 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
19,077 votes
9
— Superb
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,559 votes
9
— Superb
72%
Hereditary
16,376 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,535 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
15,096 votes
9
— Superb
74%
School of Rock
10,423 votes
9
— Superb
76%
Mulholland Drive
8,183 votes
9
— Superb
70%
The Unbearable Weight of Massive Talent
7,946 votes
9
— Superb
79%
Society of the Snow
5,943 votes
9
— Superb
64%
The Guilty
5,790 votes
9
— Superb
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,481 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch