trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
MrAniki
VIP
7
49
followers
Roanapur
MrAniki
is watching
Harry Wild
2x02
"The Village Has Eyes"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
329
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
88%
The Dark Knight
74,308 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,558 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,103 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,702 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,752 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
48,865 votes
7
— Good
79%
Moana
48,738 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,991 votes
7
— Good
77%
Get Out
40,801 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
38,849 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,723 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,651 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,390 votes
7
— Good
84%
Coco
31,400 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,419 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,292 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,306 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,828 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,310 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
24,860 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,551 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,097 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,491 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,749 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,127 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,263 votes
7
— Good
75%
X-Men
21,910 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,146 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
19,608 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,086 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,186 votes
7
— Good
74%
Independence Day
19,391 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
18,801 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,488 votes
7
— Good
66%
Transformers: The Last Knight
19,052 votes
7
— Good
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,623 votes
7
— Good
72%
The Lion King
16,082 votes
7
— Good
79%
Cast Away
14,978 votes
7
— Good
74%
Constantine
15,339 votes
7
— Good
78%
Slumdog Millionaire
14,451 votes
7
— Good
73%
Moonlight
14,243 votes
7
— Good
76%
28 Days Later
13,965 votes
7
— Good
83%
Oldboy
13,312 votes
7
— Good
82%
Lion
13,326 votes
7
— Good
72%
Hotel Transylvania 2
13,963 votes
7
— Good
73%
The Croods
13,720 votes
7
— Good
65%
This Is the End
14,520 votes
7
— Good
70%
Bruce Almighty
13,980 votes
7
— Good
80%
Dallas Buyers Club
13,085 votes
7
— Good
71%
The Good Dinosaur
13,783 votes
7
— Good
76%
The Irishman
13,404 votes
7
— Good
68%
Quantum of Solace
13,856 votes
7
— Good
71%
American Hustle
12,907 votes
7
— Good
70%
Horrible Bosses
12,481 votes
7
— Good
76%
Onward
11,772 votes
7
— Good
69%
Cloverfield
12,175 votes
7
— Good
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,863 votes
7
— Good
66%
Bloodshot
10,577 votes
7
— Good
69%
Puss in Boots
9,639 votes
7
— Good
78%
Moonrise Kingdom
8,555 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup