trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daniel Johansson
VIP
9
0
followers
Sweden
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
385
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
83%
Guardians of the Galaxy
96,474 votes
8
— Great
86%
Inception
71,740 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,406 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,554 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,632 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,957 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,503 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,968 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,733 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,512 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,713 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,222 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,223 votes
8
— Great
79%
Moana
48,976 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,384 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,205 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,195 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,320 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,209 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,837 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,106 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,099 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,759 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,198 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,110 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,114 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,175 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,925 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,583 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,063 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,938 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,148 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,001 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,350 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,649 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,891 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,685 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,343 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,730 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,674 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,251 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,587 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,023 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,512 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,772 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,737 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,405 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,840 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,288 votes
8
— Great
74%
It
29,125 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,454 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,739 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,385 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,067 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,180 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,561 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,287 votes
8
— Great
83%
Memento
25,883 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,162 votes
8
— Great
73%
Cars
26,752 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup