trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Johnny O.
VIP
7
8
followers
Modesto, CA
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
113
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,292 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,223 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,459 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,175 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,677 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,267 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,534 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,112 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,381 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,759 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,246 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,538 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,822 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,812 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,394 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,942 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,941 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,371 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,527 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,103 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,137 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,619 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,747 votes
9
— Superb
82%
Up
38,728 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,503 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,273 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,598 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,997 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,724 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,252 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,006 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,469 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,074 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,478 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,102 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,481 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,711 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,901 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,440 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,154 votes
9
— Superb
71%
Now You See Me 2
27,847 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,830 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,414 votes
9
— Superb
75%
Sing
25,377 votes
9
— Superb
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,753 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,601 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,538 votes
9
— Superb
73%
Free Guy
23,247 votes
9
— Superb
71%
Central Intelligence
22,919 votes
9
— Superb
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,053 votes
9
— Superb
76%
Kung Fu Panda
20,111 votes
9
— Superb
72%
The Suicide Squad
20,339 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,345 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,008 votes
9
— Superb
76%
Nobody
19,208 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,747 votes
9
— Superb
74%
American Sniper
19,407 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,813 votes
9
— Superb
69%
Bird Box
18,717 votes
9
— Superb
75%
The Lego Batman Movie
17,617 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup