trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
MrSuperSidewinder
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
186
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,322 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,291 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,831 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,773 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,096 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
43,288 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,628 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,326 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,289 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,760 votes
7
— Good
72%
Thor
39,281 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,445 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,105 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,483 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,481 votes
6
— Fair
71%
Kong: Skull Island
33,088 votes
6
— Fair
79%
Ratatouille
30,618 votes
6
— Fair
83%
The Prestige
29,137 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,347 votes
6
— Fair
82%
How to Train Your Dragon
28,718 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,612 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,163 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
27,968 votes
8
— Great
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,375 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,083 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,223 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,450 votes
7
— Good
73%
Cars
26,637 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,084 votes
7
— Good
76%
300
25,032 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,857 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,317 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,151 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,185 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
21,330 votes
8
— Great
73%
Looper
21,728 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,284 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,880 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,394 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,181 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,415 votes
7
— Good
77%
Fury
18,802 votes
7
— Good
82%
Snatch
17,947 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,034 votes
6
— Fair
75%
Jumanji
17,072 votes
6
— Fair
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,691 votes
8
— Great
73%
The Mummy
16,244 votes
7
— Good
70%
Mr. & Mrs. Smith
15,947 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,411 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,571 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 3
15,075 votes
6
— Fair
76%
The Little Mermaid
14,871 votes
6
— Fair
73%
Frozen II
14,988 votes
7
— Good
78%
Predator
13,826 votes
7
— Good
70%
Bruce Almighty
14,030 votes
6
— Fair
68%
Night at the Museum
13,521 votes
6
— Fair
71%
The Book of Eli
12,433 votes
8
— Great
71%
National Treasure
12,239 votes
6
— Fair
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,893 votes
7
— Good
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,914 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup