trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mayank Sharma
0
followers
Alwar, Rajasthan
22
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
94
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Doctor Strange
65,877 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,629 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,016 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,764 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,809 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,472 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,638 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,249 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,507 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,102 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,105 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,355 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,303 votes
7
— Good
70%
Venom
33,806 votes
7
— Good
74%
Split
32,547 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,562 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,402 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,259 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,781 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,700 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,443 votes
7
— Good
76%
Nobody
19,332 votes
7
— Good
74%
No Time to Die
18,051 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 2
16,483 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,449 votes
7
— Good
74%
Constantine
15,464 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
14,919 votes
7
— Good
75%
Scream
11,505 votes
7
— Good
77%
Lilo & Stitch
11,220 votes
7
— Good
77%
Searching
10,408 votes
7
— Good
76%
The Jungle Book
10,315 votes
7
— Good
72%
Snow White and the Seven Dwarfs
9,688 votes
7
— Good
73%
Cinderella
9,514 votes
7
— Good
71%
The Black Phone
8,823 votes
7
— Good
67%
Vacation
8,042 votes
7
— Good
65%
Jigsaw
7,632 votes
7
— Good
64%
The Boy
7,498 votes
7
— Good
66%
Triple Frontier
7,231 votes
7
— Good
73%
Dawn of the Dead
6,802 votes
7
— Good
66%
The Babysitter
6,497 votes
7
— Good
67%
Happy Death Day 2U
6,135 votes
7
— Good
71%
Shaft
5,607 votes
7
— Good
71%
Triangle
4,865 votes
7
— Good
57%
Spiral: From the Book of Saw
4,518 votes
7
— Good
59%
The Curse of La Llorona
4,019 votes
7
— Good
71%
The Tinder Swindler
3,100 votes
7
— Good
60%
Peninsula
3,006 votes
7
— Good
76%
One Cut of the Dead
1,628 votes
7
— Good
75%
Bāhubali: The Beginning
1,569 votes
7
— Good
66%
Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie
674 votes
7
— Good
75%
Kuch Kuch Hota Hai
602 votes
7
— Good
75%
English Vinglish
462 votes
7
— Good
73%
Stand by Me Doraemon
435 votes
7
— Good
73%
Ludo
427 votes
7
— Good
73%
Piku
420 votes
7
— Good
78%
Ratsasan
356 votes
7
— Good
62%
La Llorona
392 votes
7
— Good
74%
Andaz Apna Apna
328 votes
7
— Good
65%
TEKKEN: Blood Vengeance
304 votes
7
— Good
70%
Exploits of a Young Don Juan
287 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup