Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Shay Jackson
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
33
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Avatar
61,385 votes
7
— Good
64%
Suicide Squad
59,521 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,798 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,859 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,720 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,607 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,631 votes
7
— Good
75%
Sing
25,701 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,812 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
25,503 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,935 votes
7
— Good
70%
Minions
24,861 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
23,207 votes
7
— Good
83%
Aliens
21,264 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,357 votes
7
— Good
75%
Deepwater Horizon
17,608 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,962 votes
7
— Good
79%
Room
16,089 votes
7
— Good
75%
The Founder
14,628 votes
7
— Good
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
15,239 votes
7
— Good
66%
Resident Evil: The Final Chapter
13,731 votes
7
— Good
70%
Keeping Up with the Joneses
12,313 votes
7
— Good
80%
A Dog's Purpose
9,621 votes
7
— Good
70%
Fist Fight
9,423 votes
7
— Good
65%
Alien Resurrection
9,368 votes
7
— Good
61%
Resident Evil: Retribution
7,912 votes
7
— Good
64%
Saw VI
5,168 votes
7
— Good
80%
Miracles from Heaven
3,403 votes
7
— Good
66%
Mine
2,902 votes
7
— Good
71%
Boo! A Madea Halloween
2,546 votes
7
— Good
62%
Lavender
743 votes
7
— Good
62%
From Straight A's to XXX
565 votes
7
— Good
73%
Tyler Perry's Madea's Neighbors from Hell - The Play
114 votes
7
— Good
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch