trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
msmerlinsmagic
20
followers
Quentin, Pennsylvania
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
48
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Forrest Gump
44,002 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,700 votes
9
— Superb
67%
Alice in Wonderland
16,640 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,447 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,217 votes
9
— Superb
72%
Eyes Wide Shut
7,622 votes
9
— Superb
73%
GoldenEye
7,510 votes
9
— Superb
80%
Vertigo
6,478 votes
9
— Superb
77%
When Harry Met Sally...
5,220 votes
9
— Superb
78%
Rosemary's Baby
4,695 votes
9
— Superb
49%
365 Days
3,097 votes
9
— Superb
68%
The Other Boleyn Girl
2,210 votes
9
— Superb
66%
Stigmata
1,915 votes
9
— Superb
66%
Legend
1,846 votes
9
— Superb
76%
EverAfter
1,720 votes
9
— Superb
75%
The Remains of the Day
1,267 votes
9
— Superb
58%
Sliver
834 votes
9
— Superb
70%
Picnic at Hanging Rock
670 votes
9
— Superb
70%
A Room with a View
649 votes
9
— Superb
73%
This Beautiful Fantastic
570 votes
9
— Superb
67%
Medicine Man
541 votes
9
— Superb
68%
The Gauntlet
531 votes
9
— Superb
73%
Howards End
466 votes
9
— Superb
66%
Malice
491 votes
9
— Superb
65%
I.Q.
459 votes
9
— Superb
75%
Grey Gardens
406 votes
9
— Superb
66%
Stealing Beauty
410 votes
9
— Superb
66%
Sommersby
386 votes
9
— Superb
71%
Tess
291 votes
9
— Superb
67%
Snow White: A Tale of Terror
246 votes
9
— Superb
69%
Nicholas Nickleby
223 votes
9
— Superb
64%
I Love Trouble
234 votes
9
— Superb
77%
The Goodbye Girl
178 votes
9
— Superb
72%
Valmont
173 votes
9
— Superb
61%
No Mercy
181 votes
9
— Superb
54%
Poison Ivy 2: Lily
186 votes
9
— Superb
64%
Betrayed
115 votes
9
— Superb
62%
The Hunchback of Notre Dame
30 votes
9
— Superb
69%
Starsky & Hutch
17 votes
9
— Superb
77%
The Complete Monty Python's Flying Circus 16-Ton Megaset
12 votes
9
— Superb
90%
Exploring England with Will Rogers
1 vote
9
— Superb
90%
The Castles of Scotland
1 vote
9
— Superb
90%
Inside the Medieval Mind
1 vote
9
— Superb
48%
Everybody Wins
29 votes
9
— Superb
58%
Ethan Frome
18 votes
9
— Superb
90%
Boldt Castle And The 1000 Islands
1 vote
9
— Superb
68%
The Bell Witch Legend
8 votes
9
— Superb
60%
Inside the Court of Henry VIII
10 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup