trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
msmerlinsmagic
20
followers
Quentin, Pennsylvania
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
198
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,018 votes
4
— Poor
75%
Frozen
48,204 votes
5
— Meh
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,765 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,810 votes
4
— Poor
86%
Forrest Gump
44,142 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,115 votes
3
— Bad
78%
Titanic
30,791 votes
5
— Meh
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,819 votes
3
— Bad
85%
The Silence of the Lambs
28,615 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,535 votes
6
— Fair
83%
Raiders of the Lost Ark
25,178 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,771 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,931 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,638 votes
5
— Meh
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,011 votes
5
— Meh
77%
A Star Is Born
18,813 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,578 votes
7
— Good
67%
Alice in Wonderland
16,672 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,245 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,787 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
15,689 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Pan's Labyrinth
15,176 votes
3
— Bad
71%
Midsommar
13,639 votes
1
— Weak Sauce :(
64%
Fifty Shades Darker
13,212 votes
7
— Good
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,487 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,244 votes
9
— Superb
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,178 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Casino
9,572 votes
7
— Good
76%
Interview with the Vampire
9,528 votes
6
— Fair
76%
The Others
9,484 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Grease
9,414 votes
3
— Bad
78%
The Wizard of Oz
9,316 votes
7
— Good
73%
Sleepy Hollow
8,574 votes
8
— Great
74%
Hocus Pocus
8,290 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hannibal
8,175 votes
7
— Good
81%
Pride & Prejudice
7,782 votes
8
— Great
72%
Eyes Wide Shut
7,648 votes
9
— Superb
70%
Wedding Crashers
7,599 votes
8
— Great
73%
GoldenEye
7,529 votes
9
— Superb
65%
The Blair Witch Project
7,464 votes
3
— Bad
71%
Step Brothers
7,281 votes
8
— Great
80%
Unforgiven
6,978 votes
3
— Bad
62%
Into the Woods
6,924 votes
7
— Good
80%
Vertigo
6,504 votes
9
— Superb
64%
Anchorman 2: The Legend Continues
6,499 votes
6
— Fair
64%
The Tourist
6,464 votes
7
— Good
75%
Bram Stoker's Dracula
6,228 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Grey
6,078 votes
7
— Good
76%
Labyrinth
5,350 votes
8
— Great
77%
When Harry Met Sally...
5,236 votes
9
— Superb
62%
Victor Frankenstein
5,143 votes
7
— Good
71%
You've Got Mail
5,136 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Christmas Story
4,872 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Wild
4,787 votes
8
— Great
78%
Rosemary's Baby
4,707 votes
9
— Superb
77%
Planes, Trains and Automobiles
4,607 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Breakfast at Tiffany's
4,495 votes
8
— Great
78%
Gone with the Wind
4,304 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Sleepless in Seattle
3,760 votes
8
— Great
66%
King Arthur
3,722 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup