trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
msmerlinsmagic
20
followers
Quentin, Pennsylvania
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
85
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Seinfeld
12,188 votes
8
— Great
81%
The Daily Show
3,300 votes
8
— Great
73%
Saturday Night Live
2,391 votes
8
— Great
76%
Medici
788 votes
8
— Great
79%
Versailles
760 votes
8
— Great
76%
Magnum, P.I.
732 votes
8
— Great
65%
The Late Show with Stephen Colbert
722 votes
8
— Great
75%
Good Witch
657 votes
8
— Great
74%
The White Princess
632 votes
8
— Great
70%
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon
619 votes
8
— Great
83%
I Love Lucy
598 votes
8
— Great
84%
Anthony Bourdain: No Reservations
583 votes
8
— Great
73%
I Dream of Jeannie
559 votes
8
— Great
73%
Little House on the Prairie
536 votes
8
— Great
58%
Rosemary's Baby
498 votes
8
— Great
77%
All in the Family
406 votes
8
— Great
58%
Jimmy Kimmel Live
323 votes
8
— Great
73%
Taxi
312 votes
8
— Great
79%
Jane Eyre
296 votes
8
— Great
77%
The Andy Griffith Show
293 votes
8
— Great
69%
Merlin
235 votes
8
— Great
72%
Great Expectations
226 votes
8
— Great
67%
Late Night with Jimmy Fallon
220 votes
8
— Great
71%
Bonanza
201 votes
8
— Great
71%
The Benny Hill Show
177 votes
8
— Great
79%
The Dead Files
162 votes
8
— Great
73%
A Haunting
144 votes
8
— Great
76%
Treehouse Masters
130 votes
8
— Great
72%
The Bob Newhart Show
123 votes
8
— Great
69%
Newhart
120 votes
8
— Great
70%
Doctor Thorne
119 votes
8
— Great
70%
The Crimson Petal and the White
117 votes
8
— Great
66%
The Secret of Crickley Hall
115 votes
8
— Great
79%
Paranormal Lockdown
97 votes
8
— Great
76%
Kindred Spirits
82 votes
8
— Great
61%
Ghost Hunters International
69 votes
8
— Great
57%
Jamaica Inn
65 votes
8
— Great
74%
The Tonight Show Starring Johnny Carson
62 votes
8
— Great
66%
The Devil's Whore
58 votes
8
— Great
67%
Elizabeth I
55 votes
8
— Great
80%
Knots Landing
53 votes
8
— Great
67%
Rehab Addict
47 votes
8
— Great
67%
Paranormal Survivor
43 votes
8
— Great
67%
That Girl
40 votes
8
— Great
52%
Most Haunted
35 votes
8
— Great
56%
Gidget
32 votes
8
— Great
80%
Holmes Inspection
29 votes
8
— Great
67%
Britain's Bloodiest Dynasty
27 votes
8
— Great
76%
A History of Ancient Britain
25 votes
8
— Great
73%
Edwardian Farm
24 votes
8
— Great
71%
A Very British Murder with Lucy Worsley
22 votes
8
— Great
81%
Who Do You Think You Are? (AU)
22 votes
8
— Great
60%
Ghost Hunters Academy
19 votes
8
— Great
72%
Holmes Makes It Right
18 votes
8
— Great
73%
If Walls Could Talk: The History of the Home
16 votes
8
— Great
57%
Haunted Case Files
15 votes
8
— Great
74%
The Dark Ages: An Age of Light
15 votes
8
— Great
67%
The Six Wives of Henry VIII
13 votes
8
— Great
46%
Henry VIII
13 votes
8
— Great
66%
Victorian Pharmacy
13 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup