trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
mssr86
0
followers
Harderwijk
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
68
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,917 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,529 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,042 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,068 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,843 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,366 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,886 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,480 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,323 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,258 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,202 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,959 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,074 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,944 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,337 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,809 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,750 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,713 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,562 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,872 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,714 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,354 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,706 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,103 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,625 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,330 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,539 votes
8
— Great
83%
Memento
25,964 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,673 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,399 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,379 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,073 votes
8
— Great
81%
1917
24,879 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,838 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,268 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,468 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,010 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,357 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,157 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,036 votes
8
— Great
84%
American History X
20,274 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,733 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,510 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,831 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,709 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,229 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,509 votes
8
— Great
75%
Deepwater Horizon
17,465 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,299 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,567 votes
8
— Great
81%
Heat
13,539 votes
8
— Great
80%
Rush
13,189 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,033 votes
8
— Great
81%
The Pursuit of Happyness
12,779 votes
8
— Great
77%
Patriots Day
10,530 votes
8
— Great
76%
Lone Survivor
9,550 votes
8
— Great
76%
The Godfather: Part III
9,182 votes
8
— Great
75%
Southpaw
8,671 votes
8
— Great
80%
L.A. Confidential
8,237 votes
8
— Great
77%
Mystic River
7,824 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup