trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
BLAZE
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
95
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,298 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,557 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,426 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
45,943 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
38,988 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
40,935 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,763 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,458 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
31,859 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Kong: Skull Island
33,089 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,580 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
30,850 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,140 votes
10
— Totally Ninja!
74%
It
29,040 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Now You See Me 2
27,857 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,087 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,147 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ghost in the Shell
26,533 votes
9
— Superb
72%
Jason Bourne
24,839 votes
10
— Totally Ninja!
74%
War for the Planet of the Apes
23,615 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alien: Covenant
24,622 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Magnificent Seven
22,153 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Matrix Revolutions
22,421 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,182 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,193 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sully
20,371 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,589 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Elysium
19,500 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Bourne Ultimatum
18,130 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Sausage Party
20,050 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Murder on the Orient Express
18,858 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Atomic Blonde
18,416 votes
9
— Superb
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,693 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Don't Breathe
17,135 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Me Before You
15,985 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Girl on the Train
16,864 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Conjuring 2
16,279 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,685 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Dark Tower
16,633 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Why Him?
15,239 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Hell or High Water
14,347 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Underworld: Blood Wars
13,795 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Resident Evil: The Final Chapter
13,587 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,367 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Collateral
9,641 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Annabelle: Creation
9,911 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Money Monster
9,550 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Criminal
8,583 votes
7
— Good
61%
The Cloverfield Paradox
9,002 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Infiltrator
7,973 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Fences
7,425 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Eye in the Sky
7,356 votes
6
— Fair
75%
Shot Caller
7,098 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Girl with All the Gifts
7,108 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Blow
5,373 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Gerald's Game
5,714 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Demolition
5,179 votes
8
— Great
65%
Jingle All the Way
5,368 votes
10
— Totally Ninja!
74%
They Live
4,898 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Live by Night
4,972 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup