trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Max Merz
VIP
9
2
followers
Germany
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
36
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Doctor Strange
65,738 votes
7
— Good
80%
Logan
60,587 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,459 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,048 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,657 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,004 votes
7
— Good
82%
Up
38,778 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
38,991 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,143 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,312 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,756 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,196 votes
7
— Good
84%
Alien
27,184 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,016 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,191 votes
7
— Good
74%
Brave
24,050 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,302 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,328 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,224 votes
7
— Good
73%
Looper
21,737 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,556 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
19,663 votes
7
— Good
71%
Transformers
21,417 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,861 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,579 votes
7
— Good
69%
Tomb Raider
20,515 votes
7
— Good
75%
The Lego Batman Movie
17,625 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,228 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,360 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,400 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,397 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,932 votes
7
— Good
64%
RoboCop
13,340 votes
7
— Good
72%
Cloud Atlas
11,908 votes
7
— Good
69%
Olympus Has Fallen
12,103 votes
7
— Good
69%
White House Down
9,803 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup