trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Max Merz
VIP
9
2
followers
Germany
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
29
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
Iron Man
53,682 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,358 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,057 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,363 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,596 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,866 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,973 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,219 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,365 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,546 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,704 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
27,946 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,111 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,098 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,519 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,119 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,113 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,823 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,040 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,537 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
13,744 votes
8
— Great
68%
Tomorrowland
14,259 votes
8
— Great
73%
The Adjustment Bureau
9,757 votes
8
— Great
71%
RED 2
9,820 votes
8
— Great
66%
The Lone Ranger
9,687 votes
8
— Great
80%
The Blues Brothers
6,993 votes
8
— Great
72%
Insomnia
6,294 votes
8
— Great
69%
Boundin'
1,092 votes
8
— Great
79%
12 Angry Men
595 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup