trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Max Merz
VIP
9
2
followers
Germany
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
157
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,518 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,371 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,634 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,626 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,308 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,795 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,447 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,645 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,953 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,209 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,531 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,881 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,121 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,681 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,320 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,113 votes
5
— Meh
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,544 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,522 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,496 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,593 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,193 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,780 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,031 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,531 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,701 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,150 votes
5
— Meh
74%
Captain America: The First Avenger
41,043 votes
7
— Good
82%
Up
38,828 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,747 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,043 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,193 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,288 votes
6
— Fair
84%
The Lion King
37,350 votes
7
— Good
72%
Thor
39,348 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,994 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,880 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,082 votes
3
— Bad
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,811 votes
2
— Terrible
80%
Big Hero 6
34,304 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,792 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,597 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,675 votes
5
— Meh
80%
Knives Out
32,602 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,531 votes
6
— Fair
78%
X-Men: Days of Future Past
31,457 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,231 votes
4
— Poor
79%
Ratatouille
30,711 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,216 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,728 votes
4
— Poor
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,787 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,472 votes
5
— Meh
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,229 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,054 votes
8
— Great
84%
Alien
27,226 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,210 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,969 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,049 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,574 votes
6
— Fair
71%
The Amazing Spider-Man
28,209 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup