trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Kimberly
4
followers
Fort Worth, Tx
53
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
74
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
Schindler's List
21,002 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,976 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,007 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,189 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,170 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,392 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,877 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,153 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,874 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,272 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,710 votes
9
— Superb
81%
I Want to Eat Your Pancreas
1,466 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,199 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,577 votes
9
— Superb
81%
John Mulaney: New in Town
557 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,500 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,747 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,450 votes
9
— Superb
80%
Hotel Rwanda
5,073 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,995 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
49,001 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,409 votes
9
— Superb
79%
The Greatest Showman
17,895 votes
9
— Superb
79%
The Elephant Queen
278 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,975 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,294 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
14,910 votes
9
— Superb
78%
Demi Lovato: Simply Complicated
142 votes
9
— Superb
78%
The Exorcist
10,483 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,818 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,122 votes
9
— Superb
77%
Crouching Tiger, Hidden Dragon
5,867 votes
9
— Superb
77%
Jim Jefferies: Freedumb
556 votes
9
— Superb
77%
Breakfast at Tiffany's
4,498 votes
9
— Superb
76%
Dogma
6,739 votes
9
— Superb
76%
Gabriel "Fluffy" Iglesias: One Show Fits All
270 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,377 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,727 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,266 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,488 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,517 votes
9
— Superb
75%
Fastball
209 votes
9
— Superb
75%
Elf
14,571 votes
9
— Superb
74%
Split
32,559 votes
9
— Superb
74%
Doctor Sleep
10,313 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,197 votes
9
— Superb
74%
The Edge of Seventeen
8,763 votes
9
— Superb
74%
Jim Gaffigan: Quality Time
139 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,539 votes
9
— Superb
73%
Sarah Millican: Bobby Dazzler
35 votes
9
— Superb
72%
Jim Gaffigan: Cinco
242 votes
9
— Superb
72%
Aquaman
31,577 votes
9
— Superb
71%
A Simple Favor
9,494 votes
9
— Superb
71%
Twister
6,621 votes
9
— Superb
70%
Russell Peters: Notorious
172 votes
9
— Superb
70%
Us
15,414 votes
9
— Superb
70%
Warcraft
21,235 votes
9
— Superb
68%
Ali Wong: Don Wong
310 votes
9
— Superb
68%
The Day After Tomorrow
14,785 votes
9
— Superb
67%
Nick Offerman: American Ham
109 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup