trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nando
48
followers
Volta Redonda, RJ
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
14,804
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
245
246
247
82%
Deadpool
108,523 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,374 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,635 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,318 votes
8
— Great
86%
Inception
71,627 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,310 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,795 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,448 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,649 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,954 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,024 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,213 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,533 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,885 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,918 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,452 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,882 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,818 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,636 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,397 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,636 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,127 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,741 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,747 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,123 votes
8
— Great
79%
Moana
48,912 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,683 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,321 votes
8
— Great
81%
Joker
46,815 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,732 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,153 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,115 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,545 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,170 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,148 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,046 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,527 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,037 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,501 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,429 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,306 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,397 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,594 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,194 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,433 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,781 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,449 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,032 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,532 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,080 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,013 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,704 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,152 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,484 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,397 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,044 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,845 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,827 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,219 votes
9
— Superb
1
2
3
245
246
247
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup