trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
NarlyTV
2
followers
Effingham, Illinois
63
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
86
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Parasite
34,008 votes
8
— Great
80%
The Age of Consequences
34 votes
7
— Good
79%
My Octopus Teacher
2,121 votes
7
— Good
78%
More Than Honey
282 votes
8
— Great
78%
American Gangster
8,866 votes
7
— Good
78%
Thirteen Lives
2,728 votes
7
— Good
78%
Dark Days
151 votes
6
— Fair
77%
Ice on Fire
124 votes
6
— Fair
77%
It’s Quieter in the Twilight
15 votes
8
— Great
77%
The Coming War on China
119 votes
6
— Fair
77%
Only the Dead
233 votes
9
— Superb
76%
Robin's Wish
220 votes
9
— Superb
76%
End of Watch
6,668 votes
8
— Great
76%
Elephant
206 votes
8
— Great
76%
Sea of Shadows
65 votes
7
— Good
76%
14 Peaks: Nothing Is Impossible
816 votes
7
— Good
75%
To Be of Service
9 votes
6
— Fair
74%
Totally Under Control
290 votes
6
— Fair
74%
Nebraska
2,648 votes
6
— Fair
74%
Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord
408 votes
8
— Great
74%
The Phenomenon
476 votes
6
— Fair
74%
Stalingrad
778 votes
8
— Great
74%
127 Hours
10,831 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Hurt Business
141 votes
9
— Superb
73%
The Scheme
64 votes
8
— Great
73%
Out of Shadows
74 votes
8
— Great
73%
Framing John DeLorean
199 votes
7
— Good
73%
Felon
1,374 votes
7
— Good
73%
Déjà Vu
8,529 votes
7
— Good
73%
12 Strong
7,228 votes
8
— Great
72%
Danger Close: The Battle of Long Tan
1,159 votes
8
— Great
72%
3212 Un-redacted
14 votes
8
— Great
72%
Soaked in Bleach
431 votes
7
— Good
72%
The Bridge
402 votes
9
— Superb
72%
Nomadland
6,183 votes
7
— Good
71%
The Real Right Stuff
87 votes
7
— Good
71%
After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News
139 votes
4
— Poor
71%
The Wizard of Lies
2,320 votes
8
— Great
71%
Titanic
174 votes
9
— Superb
71%
Class Action Park
799 votes
6
— Fair
71%
Ferry
568 votes
8
— Great
70%
An American Bombing: The Road to April 19th
75 votes
6
— Fair
70%
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal
469 votes
7
— Good
70%
Macho: The Hector Camacho Story
30 votes
9
— Superb
70%
Lost on Everest
48 votes
8
— Great
70%
Untold: The Rise and Fall of AND1
171 votes
8
— Great
70%
Hi, My Name is Dicky
3 votes
8
— Great
70%
Vertical Freedom
2 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Tom Hanks: Hollywood's Mr Nice Guy
5 votes
8
— Great
69%
Small Engine Repair
331 votes
5
— Meh
69%
Missing 411: The U.F.O. Connection
76 votes
8
— Great
69%
Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy
242 votes
7
— Good
69%
Bang the Drum Slowly
80 votes
8
— Great
68%
Manny
117 votes
9
— Superb
68%
A Ghost Story
3,791 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
Murder by the Coast
173 votes
6
— Fair
67%
Fractured
4,468 votes
7
— Good
67%
Fall
6,270 votes
7
— Good
67%
Unknown: Killer Robots
171 votes
8
— Great
66%
Fruitcake Fraud
20 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup